Domena na bloga. Jaką kupić?

Oto kilka wskazówek, jak wybrać dobrą domenę.

Nazwy powinny być unikalne i łatwe do zapamiętania. Istota Twojego bloga powinna być odzwierciedlona w nazwie. Nie poświęcaj zbyt wiele czasu na nadanie imienia swojemu dziecku – wystarczy 12-14 znaków. Możesz wymyślić wiele imion i upewnić się, że wybrane przez Ciebie imię nie jest obciążone specjalnym serwisem.

Hosting oznacza fizyczne umieszczenie Twojego bloga na serwerze ze stałym łączem internetowym. To właśnie tam znajduje się Twoja witryna. Wielu blogerów zaczyna swoje strony od darmowego hostingu. Chociaż jest to łatwiejsze, istnieją pewne ograniczenia. Twój blog może zawierać reklamy, ale nie będziesz otrzymywać żadnych dochodów. Twój blog może też w każdej chwili zostać zamknięty przez administrację. Cała Twoja ciężka praca włożona w wypełnienie go treścią pójdzie na marne. Płatny hosting oferuje większą elastyczność, ale wiąże się z miesięcznymi kosztami za treść bloga. Większość witryn nie wymaga drogich i wydajnych serwerów. Płatny hosting kosztuje od 50do 500 zł rocznie . Przy wyborze hostingu polecamy Cyberfolks. Płatne platformy sprawdzają się dobrze, ponieważ Twój blog pozostanie Twój i tylko Twój jako prawowitego właściciela. Wszystkie treści i funkcje interaktywne możesz przenieść na inny hosting. Łatwiej jest również zarabiać na tych platformach. Twoja witryna będzie dostępna dla ruchu i indeksowana natychmiast po uruchomieniu. Blogerzy, którzy odnoszą sukces, powinni być webmasterami i dobrze rozumieć zasady działania wyszukiwarek i stron internetowych. Możesz zatrudnić specjalistę, który wykona całą pracę. Nawet w takim przypadku dobrze jest mieć przynajmniej pojęcie o tym, jak działają blogi, jak czytelnicy je odnajdują i co można zrobić, aby zwiększyć liczbę odwiedzających.

Wybór i instalacja projektu strony internetowej

Wygląd bloga zależy w dużej mierze od jego możliwości, ale także od tego, jak został stworzony. Jako makietę można wykorzystać szablony lub motywy z platform. Wybór projektu jest trudny, zwłaszcza jeśli nie jest to Twój własny projekt. Łatwiej jest znaleźć blogi, które Ci się podobają, a następnie skupić na nich swoją uwagę. Nie warto zapożyczać się bezpośrednio. Daremne jest jednak również skupianie się na poszukiwaniu unikalnego pomysłu.

oglaszasz
Author: oglaszasz

Leave a Comment