Wszystko na temat blogowania

Jak zacząć blogowa od zera.

Ten przewodnik po blogowaniu jest przeznaczony dla osób takich jak Ty, które dopiero zaczynają i nie wiedza nic o blogowaniu.

W ciagu kilku minut Twoj blog zacznie działać (jak zrobić to dobrze).

Krok 1: Wybierz platformę blogowa.

Pierwsza odpowiedzią, jaka powinieneś mieć, jest to, gdzie powinieneś założyć swojego bloga?

Istnieje wiele platform blogowych i ludzie maja różne opinie na temat każdej z nich.

Większość blogerow zaczyna blagować na platformie WordPress.

WordPress jest popularny, ponieważ jest łatwy w użyciu.

Oto ciekawostka: 39% stron internetowych na świecie jest obsługiwanych przez WordPressa.

Gdy miniesz okres testowy, bedziesz gotowy do zrobienia czegoś bardziej znaczącego. Załóż bloga na WordPressie (świetny hosting dla Twojego bloga).

Krok 2: O czym jest Twoj blog? (Wybor niszy).

Pierwsza rzeczą, którą musisz zrobić, to znaleźć swoja nisze blogowa. Przez nisze rozumiem znalezienie tematu do blogowania.

Mam nadzieje, ze nie planujesz blogowania o każdej przypadkowej sprawie i zarabiania pieniędzy. To nie działa, a Twoje szanse na sukces są większe, gdy blogujesz na jeden temat.

Możesz być mistrzem wszystkich zawodów i chcesz założyć bloga na kilka tematów, ale nie będzie to owocne, ponieważ ludzie lubią subskrybować bloga, który jest autorytetem w określonym temacie.

Co więcej, Google , które są największymi wyszukiwarkami, preferują strony internetowe zbudowane wokół tego samego tematu.

Teraz głównym pytaniem jest to kiedy rozpoczniesz swoją przygodę z blogowaniem 🙂

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć.

Znasz temat lepiej niż ktokolwiek inny. Nie musi on dotyczyć pracy, którą wykonujesz. Może to być dowolny temat. Należy wybrać temat, który najbardziej Cię pasjonuje i o którym możesz mówić godzinami bez obaw. Dobrym pomysłem jest wybranie tematu, który jest nam dobrze znany. Najbardziej zainteresuje Cię temat, o którym najczęściej czytasz. Należy również upewnić się, że dany temat jest naszą pasją i że potrafimy wnieść wartość dodaną, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami. Początkującym polecam zapisanie na kartce papieru i długopisie tematów w wybranych przez siebie kolumnach. Na tym przykładzie możesz omówić motywację, modę i technologię, a także finanse, fotografię, badania naukowe i opiekę nad dziećmi. Spróbuj zapisać po pięć pomysłów na posty w każdej z kolumn. Pisząc tytuł postu, zastanów się, co mógłbyś napisać bez linkowania. Pomoże Ci to w znalezieniu niszy (tematu), który najbardziej Ci się podoba.\

Jest to ważny krok, który należy wykonać przed założeniem bloga. Pozwoli Ci on wybrać najlepszy temat dla Twojego bloga. To gwarantuje, że nie poddasz się, nawet jeśli Twój blog osiągnie szczyt. Twój blog odniesie sukces, jeśli wybierzesz temat, o którym będziesz pisać z przyjemnością. Zakładając, że wybrałeś już niszę, która pozwoli Ci zarabiać pieniądze, przyjmuję, że jesteś gotowy do założenia bloga.

Pierwszym krokiem do założenia bloga jest znalezienie odpowiedniej niszy.

Wybierz nazwę domeny i nazwę bloga, aby stworzyć swojego bloga.

Nazwa domeny

Przy wyborze nazwy domeny kieruję się 4 rzeczami.

  • Prosta do zapamiętania
  • Łatwa do napisania
  • Łatwo ją wymówić
  • Jest łatwa do oznaczenia.
oglaszasz
Author: oglaszasz

Leave a Comment